Jak się ubrać na poprawiny?

jak się ubrać na poprawiny

Chociaż poprawiny są uroczystością mniej oficjalną niż ślub i przyjęcie weselne, nie oznacza to, że nie obowiązuje na nich żaden dress code. Jak się ubrać na poprawiny jako gość, by nie popełnić faux-pas? Przedstawiamy praktyczne wskazówki dla panów.

Jak się ubrać na poprawiny jako gość?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Wiele zależy bowiem od miejsca, w którym para młoda organizuje poprawiny. Jeśli jest to szykowna restauracja czy dom weselny, warto zdecydować się ubiór formalny. Gdy zaś przyjęcie odbywa się w domu lub ogrodzie, wystarczy zestaw w stylu smart casual. Taka stylizacja sprawia, że mężczyzna prezentuje się szykownie i elegancko, mimo że nie ma na sobie garnituru.

jak ubrać się na poprawiny

Na jeszcze więcej swobody można sobie pozwolić, jeśli poprawiny odbywają się w pubie lub na plaży. Wówczas żaden dress code nie obowiązuje. Niemniej w nadmorskim kurorcie nie warto epatować nagością, chyba że para młoda wyraźnie zaznaczy, że kąpiele w wodzie są wskazane. Wtedy należy zabrać ze sobą strój kąpielowy.

Jak się ubrać na poprawiny dla mężczyzny?

Chociaż wydawać by się mogło, że to panie najczęściej narzekają, że nie wiedzą, w co się ubrać, w przypadku poprawin wielu mężczyzn ma podobny problem. Czy wybrać strój wizytowy? Czy może postawić na coś mniej eleganckiego?

Niezależnie od miejsca, w którym organizowane są poprawiny, i charakteru uroczystości panowie mogą sobie pozwolić na nieco swobodniejszy strój. Jak ubrać się na poprawiny? Czy włożyć garnitur i krawat? Czy może zrezygnować z tych elementów garderoby?

Uniwersalny strój dla mężczyzny na poprawiny obejmuje elegancką marynarkę, bawełniane spodnie (najlepiej w kolorze kontrastującym z górą) oraz koszulę wizytową. Krawat doda stylizacji formalności, jednak można z niego zrezygnować, jeśli charakter przyjęcia jest mniej oficjalny. Wówczas jednak należy pamiętać, by rozpiąć najwyższy guzik koszuli.

jak się ubrać na poprawiny jako gość

Większość wesel, a co za tym idzie i poprawin, odbywa się w letnie dni. Jak się ubrać na poprawiny, gdy żar leje się z nieba? W takiej sytuacji warto zrezygnować z marynarki. Elegancka koszula i wizytowe spodnie z eleganckim paskiem w zupełności wystarczą. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej długości rękawa. Koszule z krótkim rękawem nie są odpowiednim wyborem na poprawiny. W gorący dzień można natomiast zrezygnować z krawata, a klasyczne spodnie zastąpić bawełnianymi chinosami. Dadzą one więcej swobody i pozwolą skórze oddychać.

Jak się ubrać na poprawiny? Kolor i wzór ma znaczenie!

Na poprawinach można puścić wodze fantazji i zdecydować się na odmienne od standardowych kolory i wzory. Wiosną i latem warto postawić na pastele i jasne odcienie. Szczególnie ciekawie prezentują się błękitne lub niebieskie marynarki. Dodają strojowi lekkości, a jednocześnie są stylowe.

Jesienią i zimą z kolei lepsze będą ciemniejsze barwy – butelkową zieleń oraz burgund. Odcienie te sprawią, że stylizacja będzie oryginalna, a zarazem elegancka. Dla panów preferujących bardziej klasyczne rozwiązania dobrym rozwiązaniem będzie granat lub grafit. To bardzo twarzowe kolory, które nigdy nie wychodzą z mody.

jak się ubrać na poprawiny mężczyzna

Oryginalny kolor to niejedyne odstępstwo od normy, na które można się zdecydować na poprawinach. Coraz częściej bowiem na uroczystości królują niepowtarzalne wzory. Pionowe pasy prążki, kratka, pepitka – to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Co odważniejsi panowie mogą się zdecydować na popularny wzór paisley (łezki).

W przypadku poprawin dobrze sprawdzają się również oryginalne dodatki. Mucha i poszetka w atrakcyjnym kolorze lub wzorze zawsze będzie atrakcyjnym rozwiązaniem. Dopełnieniem całości niech będzie skórzany pasek i skórzane buty.

Pytanie, jak się ubrać na poprawiny jako gość, spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Pod uwagę należy wziąć nie tylko charakter uroczystości i miejsce jej organizacji, ale także swoje indywidualne preferencje. Wówczas strój na pewno będzie odpowiedni i pozwoli czuć się swobodnie, a zarazem pewnie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Buty