Jak szybko zapuścić włosy?

co zrobić aby włosy szybciej rosły

Długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Przyciągają wzrok, pozwalają na tworzenie urozmaiconych fryzur, a nawet dodają pewności siebie. Zapuszczanie włosów to jednak mozolny proces, który potrafi trwać tygodniami. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by go przyspieszyć. Z tego artykułu dowiesz się, jak zapuścić włosy i jakie działania przynoszą najlepsze efekty?

Jak zapuścić włosy z krótkich?

Średnie tempo wzrostu włosów wynosi od 1 do 1,5 cm na miesiąc. Nie jest to spektakularny wynik. Nic więc dziwnego, że to właśnie posiadaczki krótkich pukli najczęściej pytają, co zrobić, aby włosy szybciej rosły. Gdyby pozostawiły proces własnemu biegowi, na efekty musiałby czekać tygodniami. Jak więc szybko zapuścić włosy? Zrównoważona dieta, odpowiednie kosmetyki oraz właściwe postępowanie – to elementy, które nie tylko pozytywnie wpłyną na kondycję włosów, ale również przyspieszą ich wzrost.

Co więc powinny robić panie z krótkimi włosami? Przede wszystkim nie bać się ich regularnego obcinania. Zabieg ten przyspiesza wzrost pukli oraz pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek, dzięki czemu włosy wyglądają na zdrowsze. W tym przypadku istotna jest częstotliwość podcinania. Końcówek nie należy ciąć częściej niż raz na 6-8 tygodni. W przeciwnym razie zapuszczanie włosów się wydłuży.

Zapuszczanie włosów – etapy

Regularne wizyty u fryzjera są ważne także z jeszcze jednego powodu. Specjalista zadba o odpowiedni dobór fryzury względem etapu wzrostu, na którym znajdują się włosy. Ułatwi to kontrolę nad niesfornymi puklami i sprawi, że kobieta będzie czuć się pięknie i pewnie. Włosy bowiem, niezależnie od długości, będą się odpowiednio układać.

Jest to szczególnie ważne w przypadku pań, które zaczynają zapuszczanie włosów od bardzo krótkich, wręcz chłopięcych. Wówczas doskonałym rozwiązaniem są fryzury pixie. Dzięki wycieniowaniu kobieta nie ma żadnych problemów z ułożeniem włosów. Gdy pukle zaczną sięgać nieco poniżej ucha, warto zdecydować się na fryzurę z delikatnie wycieniowanymi końcami.

W przypadku włosów sięgających szyi i ramion doskonale sprawdzają się fryzury typu bob. Podnoszoną one włosy u nasady i sprawiają, że pukle są lżejsze, dzięki czemu nie denerwują one posiadaczki. W przypadku pukli sięgających poniżej ramion doskonale sprawdzi się warkocz. Zbiera on wszystkie pasma i sprawia, że rosnące włosy nie przeszkadzają kobiecie w codziennym funkcjonowaniu.

Zapuszczanie włosów – efekty

jak zapuścić włosy z krótkich

Systematyczne wykonywanie określonych działań i zabiegów pielęgnacyjnych może pobudzić włosy do spektakularnego wzrostu. Jak przekonują fryzjerzy, w ciągu dwóch miesięcy pukle mogą urosnąć nawet o 5 centymetrów.

Dzięki regularnej pielęgnacji włosy nie tylko stają się dłuższe, ale również są mocniejsze i zdrowsze. Nie rozdwajają się i są bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Łatwiej się układają i stają się lśniące.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Obok regularnego podcinania końcówek istnieje jeszcze wiele wskazówek, co zrobić, aby włosy szybciej rosły. Jedną z nich jest systematyczne wykonywanie masażu skóry głowy, najlepiej przy wykorzystaniu olejku rycynowego. Masaż pobudzi krążenie, a oleje rycynowy dostarczy mieszkom i cebulkom włosów składników odżywczych, które będą stymulować wzrost.

zapuszczanie włosów efekty

Co jeszcze zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Dobre rezultaty przynosi stosowanie płukanek ziołowych. Zwłaszcza napar na bazie liści pokrzywy wyróżnia się wysoką skutecznością. Nie tylko stymuluje wzrost włosów, ale również wzmacnia je i odżywia. Bardzo dobre efekty przynosi również płukanka z wody i octu jabłkowego.

Wzrost włosów stymulują także inne substancje, takie jak olej kokosowy, olejek jojoba, sok z cebuli czy też białko jaja kurzego. Na bazie tych składników można opracować naturalne odżywki, które poprawiają kondycję pukli.

Zapuszczanie włosów to proces, który wymaga systematyczności i cierpliwości. Wiele kobiet zastanawiających się, jak zapuścić włosy, zapomina, że istotną rolę odgrywa w tym przypadku odpowiednia dieta, bogata w biotynę i witaminy z grupy B. Stymuluje ona odnowę komórkową i pobudza włosy do wzrostu.