Jak zagęścić włosy?

portrait of a beautiful woman in an autumn yellow sweater.

Rzadkie włosy bywają źródłem kompleksów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Istnieją jednak skuteczne metody na zagęszczenie włosów, i to bez konieczności wydawania fortuny na zabiegi pielęgnacyjne. Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Porady dla pań i panów.

Naturalne sposoby na zagęszczanie włosów

Chociaż to, jak wyglądają włosy, w zdecydowanej mierze zależy od genów, na ich kondycję wpływ mają także uwarunkowania środowiskowe oraz sposób pielęgnacji. Niska temperatura i wilgotność powietrza, przewlekły stres oraz częste farbowanie, kręcenie i prostowanie włosów – wszystko to sprawia, że pukle stają się cienkie i wypadają. Żeby temu zapobiec, konieczna jest systematyczna pielęgnacja.

jak zagęścić włosy na czubku głowy

W większości przypadków jednak szampony, odżywki i inne kosmetyki reklamowane jako remedium na rzadkie włosy nie zagęszczają czupryny, lecz tworzą optyczne złudzenie większej objętości. Na szczęście istnieją skuteczne, w pełni naturalne sposoby na zagęszczanie włosów, które pozwalają uporać się z problemem. Jak zagęścić włosy w domu?

Co na zagęszczenie włosów?

Domowe zagęszczanie włosów opiera się głównie na maseczkach i płukankach przygotowywanych z ziół, owoców, warzyw oraz innych składników naturalnie występujących w przyrodzie. Nie tylko sprzyja to poprawie ich kondycji, ale również ogranicza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co na zagęszczanie włosów sprawdzi się najlepiej?

1.      Drożdże i zsiadłe mleko. To składniki znane ze swych właściwości wzmacniających. Drożdże nie tylko pobudzają włosy do wzrostu, ale również zapobiegają ich wypadaniu. Zsiadłe mleko natomiast sprawia, że pukle stają się mocne i elastyczne. W efekcie są bardziej odporne na uszkodzenia wynikające z niewłaściwej pielęgnacji. Jak zagęścić włosy przy wykorzystaniu drożdży i zsiadłego mleka?

Łyżeczkę drożdży należy zalać szklanką ciepłego zsiadłego mleka i dodać łyżkę miodu. Miksturę ostudzić, a następnie wetrzeć ją w skórę głowy i nanieść na całą długość włosów. Po upływie godziny mieszankę należy spłukać, a włosy umyć delikatnym szamponem.

2.      Kefir z mieloną papryką lub gorczycą. Kefir podobnie jak zsiadłe mleko ma właściwości pielęgnujące. Z kolei mielone papryka i gorczyca podrażniają skórę głowy, co pobudza cebulki włosów do wzrostu.

naturalne zagęszczanie włosów

Żeby zagęścić włosy tym sposobem, szklankę kefiru należy połączyć z dwoma żółtkami oraz łyżką mielonej papryki lub gorczycy. Miksturę trzeba dokładnie rozprowadzić na skórze głowy, a pozostałość rozsmarować na pasmach włosów. Następnie kosmyki należy zawinąć w ręcznik, a po upływie 30-40 minut zmyć maskę szamponem.

Jak zagęścić włosy u mężczyzn?

Z problemem rzadkich włosów zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Naturalne metody pozwalają przynajmniej częściowo ograniczyć ich wypadnie i zwiększyć objętość czupryny. Jak zagęścić włosy u mężczyzny? Odpowiednie będą terapie ziołowe na bazie mięty pieprzowej, skrzypu polnego i łopianu.  Wzmacniają one bowiem cebulki włosowe.

Zagęszczanie włosów u mężczyzn naturalnymi metodami to żmudny proces. Nie warto jednak się zniechęcać. Najważniejsza jest wytrwałość. Zabiegi przerywane raz za zarazem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

sposoby na zagęszczenie włosów

Jak zagęścić włosy na czubku głowy?

Łysina na czubku głowy to mankament, z którym najczęściej borykają się mężczyźni, a także panie w podeszłym wieku. Żeby odwrócić tendencję włosów do wypadania, warto uzbroić się w cierpliwość i systematycznie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Jak zagęścić włosy na czubku głowy?

W tym przypadku dobrze sprawdzają się różnego rodzaju naturalne płukanki roślinne. Wzmacniają one włosy, odżywiają je i zmniejszają skłonność do wypadania. Za najskuteczniej w przypadku łysienia na czubku głowy uznaje się mikstury z szałwii, rozmarynu, czarnej rzepy, mięty pieprzowej oraz rumianku.

Naturalne zagęszczanie włosów jest jak najbardziej możliwe i przynosi wymierne rezultaty. Pamiętać należy jednak o regularnym wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych. W przeciwnym razie nawet najbardziej zaawansowana kuracja nic nie da.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Włosy