Jak malować oczy? – prosty makijaż oka krok po kroku

najlepszy makijaż oka

Oczy to najważniejszy element, który musimy uwzględnić, gdy planujemy nasz makijaż. Nie każda z nas jest obdarzona pięknym spojrzeniem, które nie wymaga podkreślenia. Umiejętny makijaż oka to pewna sztuka i rządzi się określonymi prawami. Przede wszystkim musimy uwzględnić typ naszej urody. Inaczej będziemy malować oczy niewielkie, inaczej duże. Bardzo ważny jest nie tylko rozmiar i kształt naszych oczu, lecz także ich kolor. Przyjrzyjmy się, jak malować oczy oraz na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

Prosty makijaż oczu

Prawdą jest, że aby wyglądać efektownie – nie trzeba kupować bardzo dużej liczby kosmetyków ani stosować ich dużych ilości. Najważniejsza jest zadbana, zdrowa cera. W okolicach oczu jest ona szczególnie delikatna. Częstym problemem mogą być cienie pod oczami. Jak się ich pozbyć? Jednym z wyjść może być zastosowanie odpowiedniego korektora lub rozświetlacza. Warto poeksperymentować, gdyż rezultaty mogą być bardzo korzystne.

delikatny makijaż oka

Delikatny makijaż oka warto zacząć właśnie od tuszowania pociemnień pod oczami. Następny krok to nałożenie wybranych cieni do powiek – najlepiej wykorzystać w tym celu niewielki pędzelek. Ewentualnie możemy pokusić się o wykorzystanie kredki do oczu i narysowanie delikatnej linii – bezpośrednio na powiece nad rzęsami.

Końcowy etap to podkreślenie rzęs tuszem. Aby osiągnąć lepszy rezultat, zwłaszcza gdy mamy stosunkowo długie rzęsy, możemy przed malowaniem się rozczesać je delikatnie specjalnym grzebykiem – wtedy tusz rozłoży się bardziej symetrycznie i równomiernie na każdej z rzęs.

Jak ładnie pomalować oczy?

Dobrze zrobiony makijaż oka jest przede wszystkim dobrany kolorystycznie do stroju, jak mamy w danej sytuacji na sobie. Możemy zastosować podobną paletę kolorystyczną – np. odcienie zieleni (chodzi przede wszystkim o kolorystykę cieni do powiek) lub iść w stronę innych barw. Ważne, by całość naszej stylizacji i makijażu korespondowała ze sobą i tworzyła estetyczną całość.

Jak nakładać cienie? – malujemy powieki

malowanie dolnej powieki

Nie warto nakładać cieni bezpośrednio na samą skórę powiek. Dobrym początkiem może być delikatne przemycie skóry wokół oczu płynem micelarnym. Po osuszeniu – możemy nałożyć delikatnie nieco korektora na powiek a następnie go nieco rozetrzeć. Kolejny krok to nałożenie wybranych kolorów. Pamiętajmy, by zaczynać od najjaśniejszych odcieni z naszej paletki. Dobry efekt daje utrzymanie dolnej powieki oraz przestrzeni między brwią a górną powieką w nieco ciemniejszych odcieniach niż sama powieka. Nie należy zapominać o tym, jak ważne dla odbioru całego makijażu oka jest to, jak zadbamy o brwi. Źle przeprowadzona regulacja (brwi zbyt cienkie, zbyt krótkie lub zbyt grube) może robić mało korzystne wrażenie.

Jak powiększyć oko?

Jeżeli mamy raczej niewielkie oczy, warto zadbać o ich umiejętne uwydatnienie. Co zrobić, by powiększyć nieco optycznie ich wygląd podczas makijażu? Przede wszystkim nie przesadzać ze stosowaniem kredki do oczu. Linia nad rzęsami powinna być delikatna i zwężać się ku wewnętrznemu kącikowi bliżej nosa. Należy unikać kreski niewykończonej. Jeżeli nie mamy dużych oczu, lepiej też nie stosować kredki na dolnej powiece. Doskonałym zabiegiem powiększającym oko jest użycie zalotki do rzęs. Dzięki takiemu zabiegowi spojrzenie stanie się wprost zniewalające. Nakładając cienie, zawsze starajmy się zachować umiar – jest on nie tylko synonimem ogólnie pojętej elegancji, lecz także kluczem do sukcesu w malowaniu powiek.

Różowy makijaż oka

Różowy makijaż oka jest wskazany przy cerze jaśniejszej i bledszej. Taka karnacja lubi róże i ładnie się z nią komponują takie barwy. Lepiej jednak unikać tego typu rozwiązań przy mocno niebieskich oczach. Różowy makijaż to coś wprost stworzonego dla młodych dziewczyn – przy umiejętnym nałożeniu tego typu kolorów na powieki będziesz wyglądać bardzo wdzięcznie, świeżo i kobieco.

Złoty makijaż oka

ciemny makijaż oka

Złoty makijaż oka to coś na bardziej uroczyste okazje – będzie pięknie wyglądać zarówno u brunetek, jak i blondynek. Nie jest polecany dla młodszych dziewczyn. Wygląda bardzo elegancko i świetnie skomponuje się z czarną garderobą.

Ciemny makijaż oka

Ciemny makijaż oka, nieco mocniejszy i zdecydowany to coś na specjalne wydarzenia z naszego życia. Randka lub impreza? Tak, w tych momentach możesz śmiało sięgnąć po ciemniejsze cienie do powiek i odważnie podkreślić brwi oraz rzęsy. Delikatny makijaż oka jest wskazany przede wszystkim w codziennych sytuacjach, gdzie panuje styl casual.

Jak malować małe oczy?

Malowanie małych oczu może być pewnym wyzwaniem. Jednak przy odrobinie cierpliwości oraz zastosowaniu właściwych tricków może okazać się w pełni satysfakcjonującym zadaniem. Jeżeli masz małe oczy – uważaj na kreskę. Stosuj ją oszczędnie i bardzo delikatnie. Nie podkreślaj dolnej linii rzęs. Dobrze też zadbać o to, by linia brwi była nieco dłuższa i zwężająca się ku zewnętrznej stronie twarzy. Taki rys brwi pomoże powiększyć optycznie oko. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Makijaż