Jak rozciągnąć za małe buty na szerokość?

jak rozbic ciasne buty w palcach

Nowe szpilki, baleriny czy też lakierki często potrafią znacząco poprawić nastrój i sprawić, że szary, ciężki dzień stanie się lepszy. Gdy jednak przychodzi nam korzystać z nich na co dzień, czasem okazuje się, że nie są one tak wygodne, jak mogło nam się wydawać. Wymagają rozbicia, które zmniejszyłoby nacisk na stopy. W niniejszym tekście podpowiemy, jak to zrobić.

Jak rozbić ciasne buty w palcach?

Choć rozciąganie butów w większości przypadków nie jest skomplikowane, nie każde obuwie można w ten sposób powiększyć. Decydujący się jest tu rodzaj użytego materiału, choć ważny jest również sposób wykonania. Najmniej problemów sprawiają za małe buty ze skóry. Materiał ten wyróżnia się bowiem spora elastyczną, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z obuwiem szytym, a nie klejonym. W podobny sposób zachowują się buty z tworzywa sztucznego, choć tu będziemy musieli się nieco natrudzić.

Rozciąganie obuwia bardzo często dotyczy czubków, a więc miejsca, w którym znajdują się palce. Mowa tu zwłaszcza o szpilkach, ponieważ są one zwężane.  Jak rozszerzyć buty w tym właśnie miejscu? Najlepiej wykorzystać niewielkie woreczki napełnione wodą. Należy umieścić ją w czubkach butów, a następnie włożyć je do zamrażarki. Lód, ze względu na większą objętość, trochę „rozepcha” buty, dzięki czemu nie będą one już tak ciasne.

Jak rozciągnąć skórzane buty?

jak rozciągnąć buty skórzane

Skóra jest materiałem, który dobrze poddaje się zabiegom rozszerzania. Warto jednak robić to z głową, zwłaszcza gdy chodzi o buty drogie. Jak rozciągnąć buty skórzane, by ich nie uszkodzić?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług specjalisty, czyli szewca. Jeśli jednak nie macie tyle czasu lub chcecie wypróbować sposoby domowe, powinniście zainteresować się wodą. A mówiąc dokładniej, wilgotną skarpetą. Należy umieścić ją na stopie, a następnie włożyć obuwie. Woda delikatnie rozszerzy materiał.

Jeśli zastanawiacie się, jak rozciągnąć buty na szerokość, możecie skorzystać również z grubych skarpet wełnianych. Nie musicie ich moczyć. Wystarczy, że włożycie buty, a następnie zaczniecie ogrzewać zbyt ciasne miejsce suszarką do włosów. Uważajcie, żeby nie robić tego zbyt blisko materiału, gdyż możecie go uszkodzić.

Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?

Trudność w rozciąganiu obuwia z tworzywa sztucznego polega na jego mniejszej elastyczności w porównaniu ze skórą. Oczywiście nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Jak rozbić takie buty? Jeśli wymienione wcześniej metody nie działają, skorzystać możemy ze spirytusu, wacików i gazet.

jak szybko rozchodzić buty

Na samym początku należy namoczyć waciki w spirytusie, a następnie natrzeć nimi wnętrze obuwia. Gdy już się z tym uporamy, upychamy buty gazetami. Ich rozszerzanie może potrwać nawet kilka dni, jednak w większości przypadku okazuje się ono bardzo skuteczne.

W podobny sposób wykorzystać możemy krem nawilżający. Zamiast jednak wypychać buty gazetami, należy włożyć w nie stopy z założonymi grubymi skarpetami. Kilka godzin wystarczy, aby obuwie nieco się rozszerzyło.

Jak rozbić szpilki?

Nie da się ukryć, że to właśnie szpilki bardzo często obcierają stopy, zwłaszcza na palcach i piętach. Jeśli nie macie czasu na wypróbowanie powyższych metod, możecie po prostu nakleić plastry w miejscach, w których obuwie Was uciska (niektórzy korzystają również z alkoholu lub oliwy).

sposób na rozciągnięcie butów

Sposób na rozciągnięcie butów może polegać także na intensywnym ich rozgrzaniu (np. wodą lub suszarką), a następnie włożeniu w ich stóp w grubych skarpetach.

Jak szybko rozchodzić buty?

Choć niektóre metody na rozszerzenie obuwia polegają na umieszczeniu go w zamrażalniku lub na słońcu, najczęściej pożądany efektu uzyskamy wówczas, gdy w za ciasnych butach trochę pochodzimy. Oczywiście istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu.

Jak rozchodzi buty w sposób szybki i bezbolesny? Najlepiej poprzez użycie specjalnego rozciągacza do butów, który najczęściej występuje w formie sprayu. Spryskanie nimi obuwia pozwoli na lepsze dopasowanie się do kształtu i wielkości stopy. Co jednak istotne, rozciągacz należy dobierać w zależności od materiału, z którego wykonane zostały buty.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Buty