Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domu?

rozjaśnianie włosów farbowanych

Żeby odświeżyć fryzurę, wcale nie trzeba udawać się do fryzjera i decydować na inwazyjne farbowanie. Wystarczy rozjaśnić włosy, wykorzystując w tym celu naturalne składniki znajdujące się praktycznie w każdym domu. Jak rozjaśnić włosy na własną rękę?

Jak samemu rozjaśnić włosy domowym sposobem?

Rozjaśnianie włosów w domu nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Nie wymaga również specjalistycznych umiejętności. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na ten krok. Jak rozjaśnić włosy samodzielnie? Sposobów jest co najmniej kilka. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze, uwzględniając także potrzeby kobiet ciąży.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Cytryna jest powszechnie stosowana w gospodarstwie domowym. Nie tylko neutralizuje brzydkie zapachy, ale również ma właściwości czyszczące. Za jej pomocą można również z powodzeniem rozjaśnić włosy.

jak rozjaśnić ciemne włosy

Rozjaśnianie włosów cytryną to naturalna i nieinwazyjna metoda, charakteryzująca się wysokim stopniem bezpieczeństwa, o ile zadba się o odpowiednie proporcje. Sok z cytryny należy rozcieńczyć z wodą przy zachowaniu stosunku 1:3. Uzyskaną mieszaninę wciera się w suche włosy i pozostawia na kilka godzin. Po upływie tego czasu włosy trzeba dokładnie spłukać. Żeby osiągnąć pożądane rezultaty, zabieg należy powtarzać przez klika dni, zwłaszcza w przypadku rozjaśniania ciemnych włosów.

Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Właściwości rozjaśniające wykazuje również rumianek. Płukanka z tego zioła to doskonałe rozwiązanie dla blondynek, pozwalające uzyskać piękne, złociste refleksy. Rozjaśnianie włosów rumiankiem nie tylko odświeża ich kolor, ale również pozytywnie wpływa na skórę głowy, zapobiegając jej nadmiernemu przetłuszczaniu. Delikatnie stymuluje również wzrost włosów.

Żeby rozjaśnić włosy rumiankiem, należy je wymoczyć w zimnym naparze i pozostawić do wyschnięcia. Jak przygotować odpowiedni napar? Łyżkę zioła wsypać do litra wody, a następnie gotować przez 10 minut i odczekać do wystygnięcia.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną cechuje się wysoką skutecznością. Niestety jest szkodliwe dla włosów. Może doprowadzić do ich przesuszenia i być przyczyną rozdwojenia końcówek. Sprawia również, że włosy stają się łamliwe i kruche. Tracą również swój blask.

Żeby zminimalizować szkodliwość zabiegu, 3% wodę utlenioną należy zmieszać z wodą w proporcji 1:1. Uzyskany płyn trzeba przelać do butelki z atomizerem i rozpylić na świeżo umyte, jeszcze wilgotne włosy. Przed rozjaśnianiem włosów wodą utlenioną warto wykonać próbę alergiczną na niewidocznym pasmie, np. nad karkiem. Jeżeli po 24 godzinach od testu na skórze i włosach nie pojawią się niepożądane rezultaty, należy przygotować nową miksturę i rozpylić ją na całe włosy.

rozjaśnianie włosów farbowanych

Rozjaśnianie włosów w ciąży

Jak wskazują badania ACOG (American College of Obstetricians), tylko niewielka ilość stosowanych podczas farbowania i rozjaśniania związków jest wchłaniana przez skórę, przez co zabiegi te uznaje się za bezpieczne dla kobiet w ciąży. Niemniej warto zachować ostrożność i unikać ich przynajmniej w pierwszym trymestrze ciąży. W tym czasie z powodzeniem można jednak domowe sposoby. Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domu, oczekując na dziecko?

Do rozjaśnienia włosów w ciąży z powodzeniem można wykorzystać wspomniany wcześniej sok z cytryny i rumianek, a także miód. Najlepsze rezultaty przynosi maska, w skład w której wchodzą 2 łyżki miodu, 3 łyżki oliwy oraz pół szklanki wody. Po dokładnym zmieszaniu wszystkich składników maskę należy odstawić na godzinę, a po upływie tego czasu nałożyć na włosy na 20 minut. Następnie obficie spłukać wodą.

Jak rozjaśnić włosy farbowane?

Żeby rozjaśnić włosy farbowane, można użyć gotowych produktów, czyli rozjaśniaczy. Dostępne są one praktycznie w każdej drogerii. Wytrącają one pigment z włosów, sprawiając, że staje się one jaśniejsze. Jednak i w tym przypadku można zdecydować się na wszystkie z wyżej wymienionych domowych sposobów. Są one mniej inwazyjne niż wizyta u fryzjera i pozwalają zachować zdrowie farbowanych włosów.