Jak się ubrać do filharmonii?

jak się ubrać do filharmonii zimą

Koncert i gala w filharmonii to doskonałe okazje do tego, aby obcować z kulturą w szczególnym miejscu. Wymaga to jednak równie wyjątkowego ubioru. Z jego doborem wiele osób miewa problemy, dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka praktycznych porad, które ułatwią kompletowanie odpowiedniej stylizacji.

Ubiór do filharmonii nie musi być formalny, co jednak nie oznacza, że nie powinien być wizytowy. Czym musi się wyróżniać? Przede wszystkim eleganckim, stonowanym stylem, bez zbędnych udziwnień czy też krzykliwych ozdób. Strój wizytowy uznawany jest za najważniejszy w hierarchii ubiorów nieformalnych. Doskonale nadaje się więc na specjalne uroczystości, a także wizyty do teatru czy właśnie filharmonii.

Strój do filharmonii

Oczywiście wiele zależy również od tego, z jakiej okazji udajemy się do omawianego miejsca. Nieco inne zasady panują wówczas, gdy organizowany jest koncert noworoczny, a inne w przypadku wydarzeń standardowych. Zawsze warto jednak kierować się ogólną charakterystyką, która wyróżnia wizytowy strój do filharmonii, a następnie ewentualnie wprowadzać jakieś poprawki. Skoro wstęp mamy już za sobą, możemy odpowiedzieć na pytanie główne, a więc jak ubrać się do filharmonii.

jak się ubrać do filharmonii na koncert
  • Strój dla mężczyzn – najbezpieczniejszym wyborem okaże się dwurzędowy garnitur (jednorzędowy również będzie odpowiedni) w ciemnym kolorze. Nie powinien być jednak czarny – najlepiej sprawdzają się odcienie granatu, a także modele szare. Do tego dojść powinna jednolita koszula, poszetka i krawat. Mile widziane są gładkie, jeśli jednak zależy Wam na wzorze, powinien być on delikatny.

Oczywiście nie można zapomnieć o obuwiu, najlepiej ciemnym, dopasowanym do garnituru, a także dodatkach w postaci skórzanego zegarka czy też spinek do koszuli lub krawata. Jeśli więc panowie zastanawiają się, jak się ubrać do filharmonii na koncert, powinni celować w stylizację „smart casual”.

  • Ubiór do filharmonii dla kobiet – panie mogą liczyć na nieco większy wybór, muszą jednak uważać, by nie wpaść w pułapkę związaną z przesadną szykownością. Z tego tez względu częstym wyborem okazują się sukienki koktajlowe, koniecznie w stonowanych kolorach, a także garsonki. Kobiety postawić mogą również na spodnium. Sukienki powinny być w rozmiarze midi, a więc do kolan. Warto unikać zbyt głębokich dekoltów.

Jeśli chodzi o buty, dobrze byłoby, aby zakrywały one zarówno palce, jak i pięty. Dlatego też warto celować w czółenka lub mokasyny. Duże torebki niezbyt nadają się do filharmonii, dlatego lepiej zdecydować się na kopertówkę lub puzderko. Dobór biżuterii jest dowolny, choć nie powinna być ona zbyt bogata.

Jak się ubrać do filharmonii zimą?

filharmonia jak się ubrać

Choć zwracaliśmy do tej pory uwagę na powagę miejsca, a także na różne wydarzenia organizowane w filharmonii, nie powiedzieliśmy jeszcze nic o porze roku. Jak się ubrać do filharmonii zimą?

Warto podkreślić, że ogólne zasady związane z doborem stroju wizytowego się nie zmieniają. Panie mogą co najwyżej założyć grubsze rajstopy. O tej porze roku niezwykle ważne jest jednak okrycie wierzchnie. W tym przypadku także nie może być mowy o dowolności. Panowie powinni zrezygnować ze zwykłych kurtek czy też bomberek, panie natomiast pozostawiają w szafie kolorowe puchówki.

Bez wątpienia najlepiej sprawdzają się płaszcze, zwłaszcza w ciemnych kolorach, które nadają całej stylizacji dodatkowego szyku i elegancji. Gdy dodamy do tego ładny szalik oraz rękawiczki, możemy śmiało udać się do filharmonii. Jeśli chodzi o strój kobiecy, płaszcz może zostać zastąpiony sztucznym futrem. Oczywiście nadal w stonowanym stylu.

Nie da się ukryć, że filharmonia to miejsce, w którym elegancja stoi na pierwszym miejscu. Nawet wówczas, gdy pogoda na zewnątrz jest niesprzyjająca, nie możemy zapomnieć o powadze miejsca, do którego się udajemy. Trzymanie się powyższych porad wystarczy jednak, by skomponować odpowiednią stylizację, podkreślającą nasze poczucia smaku i stylu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Odzież