Profesjonalny makijaż krok po kroku – jak się ładnie malować?

sztuka makijażu

Sekretem profesjonalnie wykonanego makijażu jest przede wszystkim umiejętne podkreślenie zalet naszej twarzy, a tuszowanie niedoskonałości. Ładny makijaż to też brak przesady. W istocie, nie ma nic gorszego niż efekt sztuczności, jakim skutkuje zbyt mocne stosowanie kosmetyków upiększających. Jak zrobić makijaż, by osiągnąć dobre efekty?

Profesjonalny makijaż krok po kroku – jak się ładnie malować?

Warto zwrócić uwagę, że poza niezbędnymi akcesoriami, kosmetykami i zdrową cerą, bardzo istotne jest to, by mieć dobrze urządzoną łazienkę. Poza odpowiednio dobranym lustrem (tu ważny jest przede wszystkim rozmiar) zadbajmy po pierwsze o jakość oświetlenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych łazienek bez dostępu do światła dziennego. Lepiej mieć stosunkowo chłodne w barwie żarówki – światło zbyt ciepłe może dawać nieco inne wrażenia wizualne. Optymalnie jest zatroszczyć się o to, by lampy w łazience oświetlały twarz od strony lustra. Profesjonalny makijaż jest kwestią wielu detali, ważne więc byśmy dobrze widziały swoją twarz.

Co jest niezbędne do zrobienia profesjonalnego makijażu?

Po urządzeniu przestrzeni, w której będziemy się każdego ranka upiększać – warto zainwestować w zapas patyczków kosmetycznych, płatków oraz obowiązkowo – niezbyt masywny pędzelek do różu. Nie będzie też źle nabyć malutki grzebień do rzęs. Będzie bezcenny we wszystkich tych sytuacjach, gdy tusz odrobinę je sklei. Możemy też przeczesać rzęsy przed samym malowaniem.

Jak się malować? Podstawową regułą, jaka rządzi sztuką makijażu jest zasada „od ogółu do szczegółu”. Tak więc najpierw nakładamy krem tonujący lub podkład. Następnie malujemy oczy i usta. Na koniec możemy pokusić się o wykończenie różem. Jeżeli chcemy podkreślić nieco brwi – zajmijmy się tym jeszcze przed nałożeniem tuszu na rzęsy. Makijaż krok po kroku nie jest  bardzo skomplikowanym zadaniem. Wystarczy odrobina cierpliwości.

dobrej jakości kosmetyki

Ładny makijaż dla początkujących – zrób go idealnie

Paradoksalnie, najlepsze, co możesz zrobić dla swojej twarzy, wyglądu cery i wrażenia, jakie będziesz sprawiać, to – wyspać się. Jeżeli zaniedbasz ten detal, cały czar pryśnie, choćbyś użyła najlepszych i najdroższych kosmetyków z górnej półki cenowej. Warto też dbać o dietę. Szczególnie sok z marchewki (o ile będziemy regularnie pić przynajmniej szklankę dziennie) ma zbawienny wpływ na jakość cery, włosów i paznokci. Zawdzięcza to wysokiej zawartości witaminy A, która jest odpowiedzialna za ich zdrowie.

Jak zrobić idealny makijaż, gdy brak nam zbytniego doświadczenia? Skóra twarzy powinna być przed nałożeniem makijażu oczyszczona i całkowicie sucha. Możesz wykorzystać do tego celu płyn micelarny lub tonik. Ważne jest, by unikać preparatów, zawierających alkohol. Wysusza on zbytnio skórę. Poczekaj chwilę, aż cera wyschnie w pełni do sucha.

Zaczynamy. Pierwsze, co warto zrobić to nałożyć podkład. Istotne jest, by był dobrany do karnacji. Jeżeli zaniedbasz ten detal, efekt może być opłakany. Jeżeli po nałożeniu podkładu czujesz dyskomfort, drażni cię poczucie, że skóra nie oddycha – warto poszukać innego producenta. Dobrym rozwiązaniem może być też krem tonizujący. Końcowy wygląd cery jest zmatowiony, a sam kosmetyk działa dużo delikatniej niż standardowe podkłady.

kosmetyki i pielęgnacja dla kobiet

Następnym krokiem powinno być umalowanie ust. Gdy brak Ci doświadczenia – nie musisz zastanawiać się, jaką kredkę czy szminkę wybrać. Wystarczy delikatny błyszczyk. Wygląda bardzo dobrze na ustach i jest szczególnie wskazany dla młodych dziewczyn. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest łatwa aplikacja.

Kolejny krok to umalowanie oczu. Możesz pokusić się o podkreślenie brwi – nie jest to jednak obowiązkowe. Najważniejsze, by były dobrze wyregulowane i równe. Przy młodym wieku dobrym wyjściem jest żel, daje szczególnie energetyzujące rezultaty. Makijaż oka wymaga pewnej wprawy. Jeżeli nie czujesz się pewnie w tej sztuce, możesz śmiało poprzestać na samym pomalowaniu rzęs, bez kredki i cieni. Sprawne nakładanie cieni przyjdzie z czasem. Gdy zależy Ci na tym, by się tego nauczyć, możesz poświęcić pewien czas na eksperymenty w okresie, gdy nie wychodzisz zbyt często z domu np. masz lekkie przeziębienie.

Końcowy etap (również nieobowiązkowy) to nałożenie różu. Jeśli masz jaśniejszą cerę, optymalne będą delikatne odcienie różu. Przy nieco ciemniejszej karnacji lepiej zwrócić się w kierunku kolorów brzoskwiniowych.

dobrze zrobiony makijaż

Jakie kosmetyki będą potrzebne do zrobienia makijażu?

Podsumowując, na początek warto zainwestować w taki zestaw kosmetyków do makijażu:

  • Krem tonujący lub podkład
  • Korektor
  • Puder
  • Róż
  • Tusz do rzęs
  • Kredka do oczu
  • Cienie
  • Kredka lub żel do brwi
  • Szminka lub błyszczyk do ust

Makijaż powinien być przede wszystkim dostosowany do sytuacji, w której bierzemy udział. Inny do pracy, inny na randkę, inny na co dzień. Ważną kwestią jest pora dnia, nasz wiek oraz (w późniejszym wieku – stanowisko). Nie warto zrażać się tym, że pierwsze próby mogą być mało efektowne i zadowalające. Wprawa przyjdzie stosunkowo szybko. Jeżeli nie opuszczają nas wątpliwości, możemy udać się na profesjonalną konsultację do styliski.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Makijaż