Jak zrobić makijaż wieczorowy krok po kroku?

wieczorowy makijaż

Elegancka kolacja, ważny bankiet czy szalona impreza to jedne z wielu okazji, kiedy decydujemy się na makijaż wieczorowy. Zasadniczą różnicą pomiędzy tym rodzajem make-upu, a noszonym na co dzień jest zdecydowanie większa wyrazistość. To jednak nie koniec. Mocniejszy makijaż musi bowiem przetrwać znacznie dłużej w nienaruszonym stanie, co oznacza, że konieczne będzie jego utrwalenie. W zależności od naszych preferencji oraz charakteru wydarzenia na jaki się wybieramy, możemy zdecydować się na mniej lub bardziej delikatną wersję. Jak zrobić makijaż wieczorowy, aby podkreślił naszą urodę i wybraną kreację?

Wieczorowy makijaż krok po kroku

Aby nasz makijaż prezentował się naprawdę zjawiskowo, ważne jest nie tylko to w jaki sposób go wykonamy, ale również to w jaki sposób przygotujemy skórę. Przesuszona cera, widoczne skórki na policzkach czy ustach sprawiają, iż całość wygląda mało estetycznie, nawet jeśli użyjemy najlepszej jakości kosmetyków. Od czego warto zacząć, aby wykonać makijaż wieczorowy krok po kroku?

  1. Na początek warto potraktować usta delikatnym peelingiem, w ten sposób pozbywając się suchych skórek.
makijaż wieczorowy mocny i niesamowicie elegancki
  1. Nawilżanie skóry twarzy dobrze rozpocząć przynajmniej kilka dni przed planowanym wyjściem. Jeśli jednak przespałyśmy ten okres lub propozycja wyjścia pojawiła się niespodziewanie, należy zintensyfikować działania. Przed wielkim wyjściem warto nałożyć maseczkę nawilżającą w płachcie. Dzięki temu skóra będzie wyglądać na bardziej promienną i zdrową. Zanim wykonamy wieczorowy makijaż, nie można zapomnieć o serum i kremie nawilżającym, które trzeba zastosować również na szyi. Po nałożeniu, warto odczekać około 10-15 minut.
  1. Aby podkład dobrze trzymał się na twarzy, po kremie najlepiej zastosować niewielką ilość primera, który jednocześnie ułatwi aplikację kolejnych kosmetyków. Jego zadaniem jest także wyrównanie kolorytu i powierzchni skóry. W ten sposób możemy zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek i niedoskonałości.
  1. Jeśli marzy się nam idealnie gładka cera, kluczem jest odpowiednie dopasowanie podkładu, zarówno do koloru skóry, jak i jej rodzaju. Na wieczór warto zdecydować się na bardziej kryjącą wersję. Podkład najlepiej aplikować za pomocą gąbeczki, starając się delikatnie wcisnąć kosmetyk w skórę, a nie rozcierać. Widoczne cienie pod oczami skutecznie zamaskujemy korektorem rozświetlającym. Na koniec wykorzystujemy puder transparentny, którym oprószamy twarz za pomocą dużego pędzla.
  1. Kolejnym etapem jest modelowanie twarzy za pomocą bronzera i rozświetlacza. Bronzer nakładamy wzdłuż linii kości policzkowych. Sam szczyt delikatnie muskamy rozświetlaczem, który warto nałożyć także pod łukiem brwiowym oraz w okolice łuku kupidyna.
  1. Na powieki aplikujemy bazę, dzięki której cień będzie mógł utrzymać się znacznie dłużej. Wystarczy cienka warstwa.

Makijaż wieczorowy delikatny

Jeśli zależy nam na subtelnym, a jednocześnie eleganckim efekcie, warto wykorzystać delikatną paletę cieni do powiek. Na początek aplikujemy jasny cień, który rozprowadzamy na całej powiece. Nieco mocniejsze akcenty kolorystyczne nakładamy w załamaniu, blendując całość. Dodatkowo ciemniejszy akcent powinien pojawić się w zewnętrznej części oka, łącząc się z tym z załamania oraz na linii wodnej. Makijaż wieczorowy delikatny może zostać uzupełniony złotym pigmentem, który nakładamy na całą powiekę. Oczy mocno tuszujemy maskarą, a usta malujemy szminką w stonowanym odcieniu.

makijaż wieczorowy delikatny i fajny

Makijaż wieczorowy mocny

Jeśli zależy nam na mocnym make-upie, doskonałym rozwiązaniem będzie klasyczne smokey eye w połączeniu z czerwonymi ustami. Makijaż wieczorowy mocny bazuje na cieniach w ciemniejszym kolorze. Jaśniejszy odcień aplikujemy w okolice zagłębienia oka, zaś nieco ciemniejszy w zewnętrzny kącik, blendując całość, a dodatkowo do połowy linii wodnej oka. Na całą powiekę oraz na resztę linii wodnej warto dodatkowo nałożyć cień z drobinkami. Aby jeszcze bardziej podkreślić oko, robimy kreskę czarnym eyelinerem. Całość uzupełni tusz do rzęs, możemy także zdecydować się na sztuczne rzęsy. Na usta nakładamy czerwonę szminkę w matowym wykończeniu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Makijaż